გაკვეთილის გეგმა
მასწავლებელი
|
ნატო გელაშვილი
597 777 625; 597 777 652
http://natogelashvili.blogspot.com
|
გაკვეთილის მთავარი გეგმა
|
საპრეზენტაციო დოკუმენტის შაბლონი
|
სწავლების საფეხური
|
დაწყებითი საფეხური, მე-6 კლასი
|
თარიღი
|
15.11.2013
|
მოსწავლის პროფილი
|
30 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალურობა
|
მოსწავლეების გაეცნობიან პრეზენტაციის შედგენის ძირითად პრინციპებს და
ხერხებს.
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
ის ტექნ. 6.1
გაიზარებს განსხვავებას პრეზენტაციასა და სხვა სახის ვიზუალურ და საკითხავ
მასალას შორის; ახდენს ტექსტური, გრაფიკული და აუდიო მასალის ეფექტიანად კომბინირებას
მიზნის შესაფერისი ციფრული მასალის შექმნისას.
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლეებმა იციან ტექსტურ რედაქტორში, გრაფიკულ ტედაქტორში, ინტერნეტში
მუშაობა.
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მოსწავლეები შეფასდებიან განმავითარბელი შეფასებით
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძღვანელო, კომპიუტერი, პროექტორი, სახელმძღვანელოს თანდართული
დისკი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
·
საორგანიზაციო საკითხები 2 წთ.
·
განვლილი მასალის გამოკითხვა კითხვებით 8 წთ.
როგორ ხდება საპრეზენტაციო პროგრამის გახსნა?
როგორ ხდება სურათების ჩასმა პრეზენტაციაშ?
როგორ ხდება ანიმაციის შერჩევა?
როგორ ხდება ახალი სლაიდის დამატება?
როგორ ხდება დიაგრამების აგება პრეზენტაციაში?
როგორ შევცვალოთ დიაგრამის ფერი?
·
ახალი მასალის ახსნა 10 წთ.
საპრეზენტაციო დოკუმენტის მზა შაბლონებს ეცნობიან და იყენებენ. გაკვეთილის
ძირითადი ნაწილი დაეთმობა პრეზენტაციის „ცოცხალი ბუნება“ მომზადებას. საპრეზენტაციო
დოკუმენტის ნიმუშს იხილავენ სახელმძღვანელოს ტანდართულ დისკზე, სურათებს გადმოიტანენ
ამ დისკიდან, შეარჩევენ პრეზენტაციის ფონს და ანიმაციას. 20 წთ.
შეფასება და დავალების მიცემა 5 წთ.
|
No comments:
Post a Comment